Relacje nr Nr 1(22)/2017

25-02-2017

W listopadzie 2016 r. w Gdańsku odbył się doroczny zjazd  firm rodzinnych „u-Rodziny 2016". Czy może być lepsze połączenie idei z ludzką aktywnością niz łańcuch Wolność>Twórczość>Biznes? 

Pomysłodawcy zjazdu w Gdańsku, Grazyna  Witkowska i Maciej  Kuźmicz, wyrazili tym  hasłem przekonanie, że wolność to wartość, od  której zaczyna się działanie przedsiębiorcy planującego rozwój. Twórczość pozwala na kreowanie idei i rozwiązań, to wewnętrzna potrzeba zajmowania się rzeczami nowymi, wprowadzania ulepszeń, usprawnień. Biznes to efekt połączenia twórczości z pomysłowością, zaradnością, umiejętnością urzeczywistniania idei, nadawania formy, wprowadzania pomysłów w życie. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z opisem zjazdu, przygotowanym przez Sebastiana Margalskiego. Tych, którzy nie byli - aby poczuli atmosferę tego spotkania i tych, którzy byli - by odnaleźli w tym obrazku swoje przeżycia i refleksje.
 
Drugim wielkim tematem do przemyśleń są konflikty rodzinne w firmie rodzinnej. Obszerny artykuł dr Alicji Popczyk zawiera wszechstronne ujęcie problemu - od nakreślenia istoty i przyczyn konfliktów, poprzez przeciwdziałanie ich powstawaniu, aż po sposoby rozwiązywania. 
 
Zapraszamy również do artykułu Aleksandry Jasińskiej-Kloska „Reguła wzajemności”. Autorka, sama zaangażowana w prowadzenie biznesu rodzinnego i działalność społeczną, znalazła czas i chęć na stworzenie szęścioczęściowego cyklu artykułów pod wspólnym tytułem „Wywieranie wpływu na ludzi”. 
 
TEMAT NUMERU
Przekraczając bramę wyobraźni – gdańskie u‑Rodziny firm rodzinnych - Sebastian Margalski
 
LUDZIE W FIRMIE
Konflikty rodzinne w firmie i ich pokonywanie. Od teorii do praktyki działania - Alicja Winnicka-Popczyk
Wywieranie wpływu na ludzi. Reguła niedostępności - Aleksandra Jasińska-Kloska
Atak na firmę - Artur Piszczek
 
SUKCESJA
Co jest najważniejsze? Refleksje doradcy sukcesyjnego - Łukasz Martyniec
 
INNE KULTURY
Społeczno‑kulturowe uwarunkowania współpracy z izraelskimi firmami rodzinnymi - Gniewomir Pieńkowski
 
WYDARZENIA
Projekt dla firm: Early Warning Europe, Early Warning Poland - Małgorzata Mączyńska
Istotne zmiany dla przedsiębiorców w 2017 r. - Krzysztof Krzyżanowski
Elipsa gotuje - Maria Adamska
 
Magazyn do pobrania: 
 
 
Pobierz relacje

Wersja ISSU