Psychologia

01-06-2016, 10:36

Zapraszamy do Inicjatywy członka naszego stowarzyszenia. 

18-12-2015, 17:53
Sebastian Margalski
Regularna działalność filantropijna od lat jest czymś całkowicie naturalnym, szczególnie w krajach anglosaskich. W imieniu rodziny biznesowej zajmują się tym mecenasi kancelarii family office czy fundacji filantropijnych. Choć filantropia często może stać się jednym z narzędzi optymalizacji podatkowej, jednak wymyka się prostym schematom oceny.
16-12-2015, 19:35
Wiesława Machalica
Ukierunkowanie naszego umysłu na sukces, a nie na porażkę, to jedna z przesłanek wykorzystania posiadanego potencjału. Badania prowadzone w dziedzinie psychologii uczenia i psychologii sportu dowodzą, że pozytywne myślenie wywiera ogromny wpływ na nasze postępowanie. To, jak myślimy, ma wpływ na to, jak działamy. Bacznie należy zwracać uwagę na myśli.
11-12-2015, 23:25
Andrzej Bocheński
Możliwość porównania osiągniętego sukcesu z sukcesem innych osób z otoczenia staje się okolicznością obiektywizującą, wyróżniającą spośród innych. Środowisko, w którym żyjemy i pracujemy zwykle nie dostrzega energii i wysiłku, które wkładamy w nasze osobiste sukcesy. Tymczasem, jak twierdził Booker T. Washington, „miarą sukcesu nie jest pozycja, jaką się osiągnęło w życiu, ale przeszkody, które się pokonało na tej drodze”.
13-11-2015, 20:40
Małgorzata Rytel-Kuc z firmy Super Power zaprasza do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 18 listopada w  Grodzisku Mazowieckim w Centrum Kultury. Temat spotkania: Mnie oszukano - jak tego uniknąć? Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie udziału do 17 listopada. Liczba miejsc limitowana.
30-09-2015, 10:31
dr hab. Wojciech Popczyk
Ludzie powiązani silnie emocjonalnie, „uczuciami życzliwymi” swoją pracą, zaangażowaniem, którą często łączą z pasją, wchodzą w posiadanie „dóbr zewnętrznych” i stopniowo je powiększają, aby służyły im i kolejnym pokoleniom lepiej, w sposób szybszy i na większą skalę niż ci, którzy takiej szansy nie mają.
27-08-2015, 21:36
Katarzyna Blimel
Obecność pieniędzy wpływa na zachowanie dzieci – wynika z badań przeprowadzonych przez pracowników Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Okazuje się, że dzieci podświadomie przypisują im symboliczne znaczenie, choć nie zdają sobie jeszcze sprawy z ich zastosowania w sensie ekonomicznym.
27-07-2015, 20:25
Tomasz Budziak
Darowizna pozwala na efektywne kontrolowanie przebiegu procesu przekazywania majątku. Nie oznacza to, że należy od niej zaczynać i się z nią śpieszyć. Najpierw lepiej sprawdzić, jak potencjalny obdarowany sprawdza się w roli przywódcy. Tomasz Budziak w kolejnym rozdziale "Esencji sukcesji" dzieli się doświadczeniem.
13-07-2015, 11:12
Tomasz Budziak
Firma rodzinna to mieszanina świata twardych racji biznesowych z mitem i marzeniem. Opowieści tworzą odpowiednie nastawienie. Radość starszego pokolenia z bycia rodziną biznesową jest najlepszym podłożem, na którym wyrośnie entuzjazm następnego pokolenia. Kolejna porcja doświadczeń autora.
06-07-2015, 21:32
Tomasz Budziak
Tomasz Budziak w kolejnym rozdziale "Esencji sukcesji" o różnych obliczach emocji. Całkowity brak emocji w rodzinie zwykle zwiastuje jej koniec. W konsekwencji to może być poważne zagrożenie dla firmy. Lepiej jednak, aby emocje rodzinne wyładowywały się poza firmą i nie wpływały na jej wartość. Jeśli rodzina nie przetrwa, to przynajmniej będzie co dzielić.
15-06-2015, 16:24
Tomasz Budziak
Majątek trzeba przyjmować z pokorą. Łatwiej jest obchodzić się z majątkiem, jeśli przyjmiemy, że jesteśmy jedynie powiernikami depozytu na rzecz przyszłych pokoleń. Daje to odpowiednią perspektywę działania — troskę nie o szybkie zyski, a o ochronę majątku i długotrwałe korzyści. Cotygodniowa porcja doświadczeń Tomasza Budziaka.
08-06-2015, 16:52
Tomasz Budziak
Niektórzy pracownicy często postrzegani są przez lata jak członkowie rodziny. Jednak w obliczu nadchodzących zmian pokoleniowych ujawnia się z całą mocą ich inny status. Ich niepokój o własny los i pozycję może być poważną barierą w udanej sukcesji. Trzeba to dostrzec, nim zaczną się problemy. „Esencja sukcesji” na półmetku. W kolejnej części o konfliktach, rywalizacji i trudności w dogadywaniu się.
Pierwszy milion - logo
02-06-2015, 20:30
Im więcej powodów do uciechy, tym lepsza komunikacja, morale pracowników, większe zaufanie, mniejsza rotacja, a w efekcie – większe zyski. Potwierdzają to rankingi Instytutu Great Place to Work, który co roku przygotowuje listy najlepszych miejsc pracy na świecie. Jedno z pytań w przygotowanej przez tę instytucję ankiecie brzmi: Czy pracujesz w miejscu, gdzie ceni się zabawę? Artykuł Anny Kowalik w serwisie Forbes Pierwszy Milion.
01-06-2015, 17:24
Tomasz Budziak
Każdy z członków rodziny powinien mieć otwartą możliwość i otrzymać zachętę do wejścia do biznesu rodzinnego na zasadach znanych i akceptowanych w Ładzie Rodzinnym. Tak samo Ład Rodzinny powinien określać zasady rozstania się członka rodziny z firmą. Dotyczy to zarówno roli pracownika, jak i zarządzającego lub właściciela.