Kobiety w firmie rodzinnej

uczestnicy spotkania w firmie Mokate
Pierwszy milion - logo
15-09-2015, 17:10
Udział kobiet w firmach rodzinnych z roku na rok wzrasta. W 1997 było to zaledwie 4,7 proc., a w 2007 już 24 proc. na stanowisku prezesów. Mimo, iż kobiety to wciąż zdecydowana mniejszość na listach miliarderów, to jednak wśród najbogatszych kobiet świata królują panie z rodzinnych biznesów. Artykuł Joanny Czapli-Nowickiej w serwisie PierwszyMilion.pl.
06-08-2015, 21:16
dr Alicja Winnicka-Popczyk
Firma „Jaś i Małgosia” założona została w 1925 r. przez Franciszka Romanowskiego, prekursora tradycji piekarstwa i cukiernictwa w rodzinie. Franciszek ukończył naukę zawodu piekarza w Szadku, a następnie wraz z bratem Ignacym otworzył mały zakład w Kwiatkowicach koło Łodzi. Ciekawa historia rodziny Państwa Romanowskich.
23-06-2015, 17:47
Barbara Fedorowicz
Michaela dodaje, że bycie kobietą w świecie biznesu nie było dla niej problemem. – Główną trudnością okazał się być mój wiek. – Michaela rozpoczęła pracę w wieku lat 22, została mianowana na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w wieku 23 lat. Często zdarza się, że w czasie spotkania z pracownikami, klientami lub partnerami biznesowymi jest najmłodszą osobą w sali.
18-06-2015, 19:41
Urszula Morawska-Zawada
Rozmowy z koleżankami i kolegami, którzy są sukcesorami, przejmują firmy po swoich rodzicach, są dla mnie zawsze bardzo inspirujące. Staram się dowiedzieć jak najwięcej. Wiem, że nasz syn, jeżeli podejmie decyzję o dalszym prowadzeniu firmy, znajdzie się w podobnej sytuacji. Urszula Morawska-Zawada w rozmowie z Pauliną Makarczyk (firma Makarczykowie) oraz Kamilą Nikonczuk (Arino House).
Portal PulsHR.pl - logo
18-06-2015, 19:30
Jeżeli firma nie posiada sukcesora, komu powierzyć zarządzanie, rodzinie związanej z firmą, szukać sukcesora zewnętrznego aby kontynuował nasze dzieło? Znaleźć inwestora czy przekazać wspólnikom, a może sprzedać. Odpowiedzi poznamy w artykule opublikowanym w portalu PulsHR.pl.
Rodzina Kiedrowskich
17-04-2015, 17:17
Małgorzata Zawadka
Jestem więc magistrem sztuki, absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obroniłem się w roku 2002 i to był koniec mojej zawodowej kariery w tej dziedzinie. Około czwartego roku studiów zaczął mi się kształtować światopogląd, zobowiązania i doszedłem do wniosku, że trzeba pomyśleć o tym, z czego utrzymam siebie i przyszłą rodzinę. Karolina i Dominik Kiedrowscy są bohaterami kolejnej historii o firmach rodzinnych.
Janusz Kasztelewicz
09-04-2015, 16:11
Spotkania mentoringowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego warto poznać kolejnych przedsiębiorców. Już dzisiaj zapraszamy do gospodarstwa pasiecznego „Sądecki Bartnik” Anny i Janusza Kasztelewiczów. Dwupokoleniowa firma rodzinna założona w roku 1973, która znajduje się w Stróżach koło Grybowa, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego.
11-03-2015, 16:34
dr Alicja Hadryś-Nowak
Dzień Kobiet już minął, ale tematyka kobiet w biznesie coraz częściej gości w serwisach biznesowych. Z artykułu dr Alicji Hadryś-Nowak dowiemy się jak synowe są postrzegane w firmach rodzinnych, poznamy relacje pomiędzy synową a teściem, konflikty i specyficzne problemy jakie napotykają.
07-03-2015, 22:44
Redakcja
Badanie przeprowadzone przez Dom Badawczy Maison dla Aviva Investors TFI łamie stereotyp Polki jako kobiety rozrzutnej. Jakie więc są zachowania i postawy kobiet wobec finansów? Prezentujemy publikacje serwisów (Bankier.pl, Inwestycje.pl oraz TVP Warszawa), które podjęły temat.
Polskie Radio.pl - logo
07-03-2015, 20:31
Wnioski z raportu firmy PwC "Kobiety menedżerami przyszłości" są pozytywne. 74 proc. badanych menadżerek potwierdziło, że liczba kobiet na stanowiskach zarządczych firm zwiększa się. Sylwia Zadrożna (Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia) rozmawia z Barbarą Lenarcik z PwC.
06-03-2015, 13:17
Małgorzata Zawadka
"Po transformacji ustrojowej ludzie zaczęli brać życie w swoje ręce, ja również miałam na to ochotę. Po wielu latach prowadzenia kursów niemieckiego zajęłam się produkcją bombek choinkowych i pisanek wielkanocnych" - mówi Urszula Hoffmann.
Polskie Radio.pl - logo
06-03-2015, 13:05
Artykuł Justyny Golonko opublikowany przez serwis Polskie Radio.pl. Polki są coraz bardziej przedsiębiorcze. – Mamy wysyp firm zakładanych przez panie i pod względem statystyki jesteśmy w europejskiej czołówce. Kobiety stoją na czele co trzeciego polskiego przedsiębiorstwa. – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak – prezeska Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
PARP - logo
05-03-2015, 10:16
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że obecnie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji wdrożeniowej niezbędnej do uruchomienia naboru wniosków o udzielenie pożyczki dla kobiet. O pożyczkę będą się mogły ubiegać kobiety zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
27-02-2015, 16:45
Alicja Wejner
Kolejna piękna opowieść o pięknej firmie rodzinnej. Dwaj zięciowie właścicieli warszawskiej firmy rodzinnej Złoto Orla Sobolewski w rozmowie z Alicją Wejner. „Odkąd jestem ojcem córki, lepiej rozumiem swojego teścia” – powiedział Paweł Sidorenko, a Marcin Górecki podsumował krótko: „Dobrze trafiłem”.