Finanse/gospodarka

26-04-2016, 20:24
Biuro Karier Politechniki Warszawskiej - logo
13-11-2015, 00:13
Beata Kacprzyk zaprasza na warsztaty, które odbędą się 19 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Warsztaty zostały opracowane dla młodych przedsiębiorców, jak i właścicieli dojrzałych firm, którzy zastanawiają się nad dalszą ścieżką rozwoju firmy lub wyjścia z inwestycji. Warsztaty są bezpłatne.
PARP logo
08-09-2015, 22:30
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w V Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja Kongresu to połączenie teorii i praktyki, biznesu i nauki, sektora prywatnego i publicznego. Od 12 do 14 października br. hasłem przewodnim dla europejskiego biznesu będzie: Nauka – Biznes – Samorząd – Razem dla gospodarki.
Wortal Twoja-firma logo
14-07-2015, 20:39
Firmy budowane przez wspólników, których łączą więzy krwi, to szczególny rodzaj biznesu. Trudno trzymać emocje na wodzy, gdy osobiste relacje idą w parze ze sprawami finansowymi. Czasem jednak warto racjonalnie ocenić, czy dalsze prowadzenie firmy w takiej formule ma sens, a jeśli nie, zdecydować się na sprzedaż. Jak się do tego zabrać? Informacja prasowa.
KPMG logo
10-07-2015, 20:28
Wiele polskich firm rodzinnych jest atrakcyjnym celem inwestycyjnym dla funduszy private equity, jednak wiedza tych firm na temat funduszy i ich modeli działania jest ograniczona. Właściciele często nie zdają sobie sprawy z korzyści wynikających ze współpracy z funduszami PE – wynika z badania KPMG na temat postrzegania funduszy private equity przez biznes rodzinny w Polsce.
Forbes  logo
22-06-2015, 16:17
Wiele rodzin ze światowej listy milionerów przyznaje, iż jedną z najtrudniejszych rzeczy w osiągnięciu sukcesu biznesu jest jego utrzymanie przez kolejne pokolenia. W praktyce każda zmiana pokoleniowa niesie ryzyko. Joanna Czapla-Nowicka w serwisie Forbes.pl o badaniach dot. nierozwiązanych problemów dotyczących wzajemnych relacji, czy wspólnych uzgodnień, jak prowadzić biznes.
GrantThornton logo
10-06-2015, 18:32
Już tylko 42 proc. szefów i właścicieli polskich firm chciałoby, aby Polska przyjęła euro. Grono zwolenników takiego kroku w pięć lat stopniało o połowę. Jeszcze kilka lat temu polski biznes w temacie przyjęcia euro był niemal jednomyślny – mówił unijnej walucie duże „tak”. Według badań firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton z 2010 r., aż 86 proc. przedsiębiorców popierało wówczas zamianę złotego na euro.
eGospodarka logo
03-06-2015, 21:21
Znakomita większość polskich biznesów rodzinnych – w tym także część uczestników konkursu EY Przedsiębiorca Roku – powstała na początku lat 90-tych. Firmy rosły, zdobywały rynki i rozwijały skalę działalności. Teraz duża część z nich zadaje sobie pytanie, co dalej z ich biznesem (...) Artykuł opracowany przez Aleksandrę Baranowską-Skiminię (eGospodarka.pl)
Europejski Kongres Finansowy - logo
01-06-2015, 17:13
Organizatorzy zapraszają do udziału w Kongresie, który odbędzie się w Sopocie w dniach 22-24 czerwca 2015 roku. Kongres Patronatem Honorowym objął Donald Tusk – Przewodniczący Rady Europejskiej, a tematem wiodącym jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa”. Przedmiotem debat będą m.in. rola innowacyjności w zarządzaniu wartością przedsiębiorstwa oraz jak zdobyć i właściwe wykorzystać wiedzę o kliencie?
Portal Finansowy IPO logo
26-05-2015, 09:13
O atrakcyjności giełdy jako źródła pozyskania kapitału świadczyć może długa kolejka podmiotów zmierzających w bieżącym roku na parkiet. Ostatnia części poradnika giełdowego, która systematyzuje główne argumenty przemawiające za debiutem giełdowym oraz przedstawia podstawowe korzyści.
Forbes - logo
20-05-2015, 09:45
Przedsiębiorcy nierzadko na początku prowadzenia biznesu zatrudniają do pomocy w firmie kogoś z rodziny z myślą, że zaoszczędzą i jednocześnie wyeliminują ryzyko związane ze współpracą z obcym człowiekiem. Jak to wpływa na koszty funkcjonowania firmy w artykule Katarzyny Miazek, Adama Bujalskiego, Tax Care opublikowanym w serwisie Forbes.
Rzeczpospolita - logo
08-05-2015, 13:58
Średnio o 4 proc. spada rynkowa wycena spółki po odejściu jej szefa. Najbardziej dotkliwe są odejścia dobrowolne, gdy notowania firmy idą w dół średnio o 6,7 proc. - wyliczyła firma audytorsko-doradcza KPMG. Artykuł Anity Błaszczak opublikowany w serwisie Ekonomia.rp.pl.
TVN24 logo
24-04-2015, 13:55
Podczas uroczystej gali z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz 500 przedstawicieli świata biznesu, kultury i nauki wręczono nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, która ma na celu nie tylko docenienie dokonań, ale także wskazanie najlepszych wzorów do naśladowania.
Prezydent.pl logo
22-04-2015, 10:43
Największym wyzwaniem jest realny postęp w zakresie innowacyjności – przekonywał Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas sesji inauguracyjnej VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Opowiedział się także za budowaniem wzajemnego zaufania pomiędzy państwem a przedsiębiorcami. Ocenił, także, że wsparcia innowacyjności potrzebuje i Polska, i cała gospodarka europejska.