Badania/opracowania

Focus Telecom Polska logo
09-12-2015, 17:25
Rozpoczął się najgorętszy okres poszukiwania prezentów na Gwiazdkę – większość Polaków kupuje je w pierwszej połowie grudnia. Aż 92% internautów kupi chociaż część podarunków w sklepach internetowych. Właśnie teraz szukają w sieci produktów, które ucieszą bliskich, będą w dobrym rozmiarze, kolorze i modelu, a do tego jeszcze dotrą na czas. Informacja prasowa przygotowana przez Focus Telecom Polska.
PARP logo
08-12-2015, 21:37
Misją PARP jest wspieranie przedsiębiorców w realizacji ich aspiracji rozwojowych, w szczególności tych, które budują innowacyjność polskich firm. W tymcelu PAP realizuje szereg działań, które prezentuje na swoich stronach. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pt. „Inwestycje w unikalne rozwiązania”.
TNS Polska logo
03-11-2015, 18:22
Inicjatywa Firm Rodzinnych we współpracy z Partner badawczym TNS Polska zapraszają do wzięcia udziału w badaniu, które jest skierowane do osób najważniejszych – właścicieli, pracowników i sympatyków firm rodzinnych. Ankieta dostępna jest do 12 listopada i jej wypełnienie zajmie ok. 10 minut.
Raport „Polacy o firmach rodzinnych”  okladka
23-10-2015, 19:46
Katarzyna Gierczak-Grupińska, Konrad Bugiera
Wyniki badania „Polacy o firmach rodzinnych 2015”. Raport został opracowany na zlecenie Fundacji Firmy Rodzinne na podstawie badań opinii według projektu i pomysłu agencji inACT Public Relations. Badanie zrealizowano w sierpniu 2015 r. metodą indywidualnych wywiadów CAWI z kwestionariuszem jako instrumentem pomiarowym, na panelu badawczym SW Panel, należącym do agencji SW Research.
GrantThornton logo
19-08-2015, 10:25
Według obliczeń Gran Thornton, statystyczna polska firma musi w 2015 r. przekazać do urzędów 209 różnego rodzaju dokumentów, tzw. elementów sprawozdawczych: sprawozdań, formularzy, deklaracji, druków itp. Oznacza to, że każdego dnia roboczego urzędnik żąda od polskiej firmy przeciętnie jednego sprawozdania – wynika z raportu Grant Thornton.
PARP logo
28-07-2015, 10:48
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do skorzystania z internetowego narzędzia do oceny kondycji finansowej firmy. System ISR (Instrument Szybkiego Reagowania) to system do autodiagnozy sytuacji finansowej służący do samodzielnej, anonimowej oceny sytuacji finansowej małego, średniego lub dużego przedsiębiorstwa w celu wykrycia zagrożeń dla przedsiębiorstwa lub potwierdzenia jego sukcesów.
23-07-2015, 16:57
dr Alicja Hadryś-Nowak
Co mają ze sobą wspólnego Francja i Włochy? Pośród wielu podobieństw można dopatrzeć się również tego, że obie gospodarki zbudowane są na przedsiębiorczości rodzinnej. Jeżeli kraje te łączą przedsiębiorstwa rodzinne, to dotyczy też ich problem sukcesji, w tym oczywiście kwestia kobiet w tym procesie.
25-06-2015, 17:26
dr Alicja Winnicka-Popczyk
Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, że polskie przedsiębiorstwa rodzinne coraz częściej i intensywniej wprowadzają innowacje, także zaawansowane produktowo i procesowo. Wśród pierwszych 90 firm z listy „Diamentów Forbesa 2014” znalazły się 24 innowacyjne podmioty rodzinne o wysokich rocznych przyrostach wartości. Większość firm stanowiły spółki kapitałowe, głównie z ograniczoną odpowiedzialnością.
24-06-2015, 18:20
dr Ewa Więcek­-Janka
Zmienność i innowacyjność są podstawą codziennej egzystencji nie tylko osób, np. w nadążaniu za modą, subkultur w dążeniu do osiągania obowiązującego wzorca, ale także przedsiębiorstw, które dostosowując swe działania do wymagań rynku korzystają z innowacji organizacyjnych i technologicznych.
16-06-2015, 18:49
Artur Chaberski
Innowacyjność firm rodzinnych opiera się na zaangażowaniu i otwartości na nowe wyzwania ich założycieli i potomków, którzy angażując całą swoją energię, wiedzę i kontakty w rozwój i budowanie przewagi konkurencyjnej, nie liczą przy tym na szybki zysk, a ten raczej inwestują dla pomnażania wartości z myślą o kolejnych pokoleniach. Artur Chaberski o innowacji firm rodzinnych na przykładzie firmy amerykańskiej.
PARP logo
15-06-2015, 16:16
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na zlecenie Ministerstwa Gospodarki w ramach tzw. testu MSP zaprasza do udziału w badaniu, w którym bada wpływ nowo tworzonych i istniejących ustaw na małe i średnie przedsiębiorstwa oraz poszukuje alternatywnych rozwiązań służących dostosowaniu obowiązującego prawa do potrzeb i możliwości MSP.
GrantThornton logo
10-06-2015, 18:32
Już tylko 42 proc. szefów i właścicieli polskich firm chciałoby, aby Polska przyjęła euro. Grono zwolenników takiego kroku w pięć lat stopniało o połowę. Jeszcze kilka lat temu polski biznes w temacie przyjęcia euro był niemal jednomyślny – mówił unijnej walucie duże „tak”. Według badań firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton z 2010 r., aż 86 proc. przedsiębiorców popierało wówczas zamianę złotego na euro.
05-06-2015, 15:55
Barbara Fedorowicz
Niektóre firmy nie ujawniają Czynnika Rodzinności światu zewnętrznemu. A to wszystko w czasach niepewności, kiedy wiele przedsiębiorstw chciałoby wchodzić w interesy z wygranymi, z tymi, którym idzie lepiej i zapewne przetrwają na rynku czasy kryzysu. Wydaje się, że współdziałanie z najsilniejszym, czyli z firmą rodzinną, to najbezpieczniejszy zakład, prawda?
03-06-2015, 21:57
dr hab. Anna Maria Nikodemska-Wołowik, dr hab. Piotr Zientara
Branżą, w której firmy rodzinne odgrywają znaczną rolę są turystyka, hotelarstwo i agroturystyka. Jak wiadomo, hotele i generalnie wszelkie obiekty hotelowe z zasady nie są przyjazne naturze. Z nielicznych badań przeprowadzonych w Polsce wynika, iż poziom świadomości ekologicznej właścicieli i zakres przedsięwziętych przez nich działań jest bardzo zróżnicowany.