Rozmowy i spotkania

uczestnicy debaty
26-04-2016
IFR logo
15-12-2015
Spotkanie z cyklu „Rodzinni po sąsiedzku” poświęcone specyfice zarządzania firmami rodzinnymi w Polsce. Warsztaty odbędą się 18 grudnia 2015 roku w Warszawie. Głównym prowadzącym będzie Jacek (JAC) Jakubowski. Do udziału zapraszamy osoby związane z firmami rodzinnymi: właścicieli, osoby zarządzające, pracowników, przyszłych sukcesorów i członków rodziny.
IBR logo
14-12-2015
9 grudnia w Pałacu Lubomirskich odbyła się Konferencji Podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2, w którym jednym z trenerów i autorem strategii dla uczestniczących w nim firm rodzinnych, była dr Adrianna Lewandowska. W trakcie konferencji prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego zorganizowała i poprowadziła panel: DNA długowiecznych firm, pomiędzy wartościami a zyskiem.
PARP logo
10-12-2015
9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. To już drugi projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wspierający rozwój firm rodzinnych. Dzięki działaniom PAR i partnerów projektu – stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Concordii Design i Uniwersytetu SWPS – firma rodzinna przestała się kojarzyć z mało profesjonalnym sposobem działania. Firma rodzinna stała się marką.
29-10-2015
prof. Andrzej J. Blikle
Andrzej J. Blikle zaprasza na konwersatorium z cyklu KOMPLEKSOWE ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ. Autor Marek Kowalczyk. Temat: Jak spowodować zmianę? Teoria i praktyka zarządzania zmianą wg teorii ograniczeń Goldratta. Konwersatorium odbędzie się 12 listopada 2015 r., w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Wstęp wolny.
Instytut Biznesu Rodzinnego - logotyp
27-10-2015
Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza do obejrzenia video-relacji z konferencji poświęconej szansom i wyzwaniom, przed jakimi stoją przedsiębiorstwa rodzinne, która odbyła się 14 października 2015 roku w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Reprezentantami IBR byli dr Ewa Więcek-Janka oraz Łukasz Tylczyński, którzy na zaproszenie prof. Krasnodębskiego wygłaszali swoją prelekcję.
EBK logo
23-10-2015
15 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli firm rodzinnych oraz osób zainteresowanych tym tematem zawodowo hobbystycznie, czy wręcz politycznie. Każde inne, każde kolejne zbierające nowych sympatyków tematyki przedsiębiorczości rodzinnej. Tematem przewodnim spotkania było rozważanie o zamożności.
09-10-2015
prof. Andrzej J. Blikle
Profesor Andrzej J. Blikle zaprasza na najbliższe konwersatorium z cyklu "Kompleksowe Zarządzanie Jakością", które odbędzie się 22 października w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Temat konwersatorium "Dylemat lidera: przemoc czy partnerstwo oraz nowy paradygmat zarządzania". Dylemat lidera, to problem wyboru jednego z dwóch stylów zarządzania: przemocy, czy też partnerstwa. Wstęp wolny.
Uczestnicy spotkania
29-09-2015
Alicja Wejner
Historia firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy oraz dyskusja o tym, co odróżnia firmy rodzinne od wszystkich innych, ich sposobach przechodzenia przez kryzysy i wychodzenia z nich, to najważniejsze tematy spotkania mentoringowego w DTBJ, które odbyło się 28 września 2015 roku. Mówiono tu także o pieniądzach oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
Uczestnicy spotkania w Łodzi
24-09-2015
11 września w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Rodzinni po sąsiedzku”. Uczestnicy byli gośćmi Zakładu Przedsiębiorczości Firm Rodzinnych Społecznej Akademii Nauk. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób z firm rodzinnych naszego regionu, jak również goście specjalni: Rodzina Błażejewskich z Żyrardowa, właściciele Starej Przędzalni. Dołączyły także nowe firmy: Educkey, Oz-dom i Alles.
Konferencja MSP Zawiercie
09-09-2015
Alicja Wejner
„Organizacje przedsiębiorców powinny działać w porozumieniu i razem bronić interesów swoich członków” – mówiono podczas konferencji, która 7 września 2015 roku pod hasłem „Czy przedsiębiorcy mogą mówić jednym głosem?” odbyła się w Zawierciu.
Portal Spożywczy - logo
04-09-2015
O marce własnej, promocji, strategii, w rozmowie z serwisem internetowym Portal Spożywczy.pl, mówi Marek Roleski, właściciel firmy rodzinnej Roleski, która prężnie się rozwija, oferując własne marki i stale poszerzając swoją ofertę.
RDC logo
28-08-2015
O jakości naszych usług i sposobie budowania relacji z klientem najlepiej świadczy fakt, że pierwszy klient biura nadal jest naszym klientem. O firmie rodzinnej istniejącej na rynku od 2005 roku, w audycji Popołudnie RDC: “AZYL” – firma rodzinna, opowiadają Zofia Rekosz i Małgorzata Rekosz-Piekarska.
Newseria - logo
26-08-2015
Serwis Newseria Biznes w rozmowie z Magdaleną Petryniak, dyrektorem programów strategicznych w ICAN Institute, o procesie i planach sprzedaży, czyli prowadzeniu formalnego procesu zarządzania sprzedażą, który w Polsce stosuje mniej niż 40 proc. organizacji.