Publikacje

Serwis Pierwszy Milion logo
17-12-2015
Jak dobierać narzędzia rekrutacyjne? Samo ogłoszenie o pracy nie zawsze wystarczy. Czasem trzeba włożyć wiele wysiłku, by znaleźć pracownika marzeń, ale korzystając z rad specjalistów, proces ten można z powodzeniem uprościć i zwiększyć szanse na sukces... Ogłoszenie, rekrutacja zewnętrzna czy polecenie? Odpowiedzi w artykule opublikowanym w serwsie Pierwszy Milion.
11-12-2015
Andrzej Bocheński
Możliwość porównania osiągniętego sukcesu z sukcesem innych osób z otoczenia staje się okolicznością obiektywizującą, wyróżniającą spośród innych. Środowisko, w którym żyjemy i pracujemy zwykle nie dostrzega energii i wysiłku, które wkładamy w nasze osobiste sukcesy. Tymczasem, jak twierdził Booker T. Washington, „miarą sukcesu nie jest pozycja, jaką się osiągnęło w życiu, ale przeszkody,...
Focus Telecom Polska logo
09-12-2015
Rozpoczął się najgorętszy okres poszukiwania prezentów na Gwiazdkę – większość Polaków kupuje je w pierwszej połowie grudnia. Aż 92% internautów kupi chociaż część podarunków w sklepach internetowych. Właśnie teraz szukają w sieci produktów, które ucieszą bliskich, będą w dobrym rozmiarze, kolorze i modelu, a do tego jeszcze dotrą na czas. Informacja prasowa przygotowana przez Focus Telecom Polska.
PARP logo
08-12-2015
Misją PARP jest wspieranie przedsiębiorców w realizacji ich aspiracji rozwojowych, w szczególności tych, które budują innowacyjność polskich firm. W tymcelu PAP realizuje szereg działań, które prezentuje na swoich stronach. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pt. „Inwestycje w unikalne rozwiązania”.
01-12-2015
Katarzyna Blimel
Co jest najczęstszą przyczyną kłótni i nieporozumień w rodzinie? Oczywiście finanse. Wprowadzenie konstytucji pozwala na uniknięcie sytuacji konfliktowych poprzez przestrzeganie przez wszystkich członków rodziny tych samych, zrozumiałych i jasnych zasad i przepisów.
Centrum Prasowe Polskiej Agencji Prasowej logo
30-11-2015
Wbrew swojemu tradycyjnemu wizerunkowi, przedsiębiorstwa rodzinne w Europie patrzą w przyszłość z rosnącym optymizmem, wykazując chęć dostosowywania się do nowych tendencji rynkowych oraz potencjału w tym zakresie.
Informacja Centrum Prasowego Polskiej Agencji Prasowej.
Grant Thornton logo
25-11-2015
Czy udzielenie rabatu na produkt opodatkowany najwyższą stawką VAT, przy pozostawieniu ceny produktów obłożonych niższą stawką bez zmian, stanowi obejście prawa podatkowego? Odpowiedzi na to pytanie udziela Dorota Borkowska-Chojnacka, doradca Grant Thornton, jednej z czołowych, globalnych organizacji zrzeszających niezależne firmy audytorskie, doradztwa podatkowego oraz konsultingu biznesowego.
IBR - logo
06-11-2015
To tytuł najnowszej książki autorstwa dr Adrianny Lewandowskiej i dr. Jacka Lipca. W książce znajduje się wiele praktycznych porad i wskazówek, przykładów skutecznie opracowanych konstytucji firm rodzinnych, zapewniających im trwałość i stabilność, najbardziej powszechne błędy popełniane przez przedsiębiorstwa rodzinne oraz wzory prawidłowych konstytucji.
Sukcesja Biznesu
02-11-2015
Tomasz Budziak
Niestety, nadal pokutuje podejście, że dla dobrej sukcesji wystarczy planowanie spadkowe. Czy wynika to z braku wiedzy, czy z obawy przed zmierzeniem się z trudnym tematem? Pewnie obie przyczyny są na rzeczy. W każdym razie dla kontynuacji rodzinnego biznesu kluczowe jest dobre rozumienie różnicy między planowaniem spadkowym a sukcesyjnym.
08-10-2015
Dariusz Bednarski
Zapewnienie przejścia wszelkich praw i obowiązków podmiotu przekształcanego na podmiot powstały z przekształcenia z wykorzystaniem rozwiązań aportowych wymaga zatem wielu zabiegów, przygotowania odpowiednich dokumentów prawnych, uzgodnień z kontrahentami. Nie zawsze rozwiązania aportowe będą w związku z tym mogły być w ogóle zastosowane.
02-10-2015
Katarzyna Blimel
Najważniejszym zadaniem rodziny Houshi jest utrzymywanie tradycji i historii hotelu oraz przekazanie go następnym pokoleniom. Choć przez cały czas swojego istnienia, hotel zmieniał swoje oblicze, jedna rzecz pozostała niezmienna – wciąż bije przy nim to samo źródło, którego ochrona jest obowiązkiem każdego właściciela.
Biznes Gazeta logo
01-10-2015
Jeśli nie wiesz skąd pozyskać kapitał na rozwój działalności lub tylko jej bieżące finansowanie (środki obrotowe) – zapoznaj się z opinią w tej kwestii. Serwis BiznesGazeta.pl - przygotowany przez Grupę Times Press – publikuje najbardziej skuteczne formy finansowania przedsiębiorstw, prezentując wady i zalety każdego sposobu oraz podpowiada czym kierować się przy wyborze najlepszego rozwiązania.
30-09-2015
dr hab. Wojciech Popczyk
Ludzie powiązani silnie emocjonalnie, „uczuciami życzliwymi” swoją pracą, zaangażowaniem, którą często łączą z pasją, wchodzą w posiadanie „dóbr zewnętrznych” i stopniowo je powiększają, aby służyły im i kolejnym pokoleniom lepiej, w sposób szybszy i na większą skalę niż ci, którzy takiej szansy nie mają.
GrantThornton logo
28-09-2015
Choć w ostatnich latach polski rynek outsourcingu usług biznesowych mocno się rozwinął, to nadal daleko mu do pełnej dojrzałości. Polskie firmy znacznie rzadziej zlecają procesy na zewnątrz niż w firmy z innych krajów – wynika z raportu Grant Thornton o rynku rachunkowości, płac i kadr w Polsce i na świecie.