Podsumowanie spotkania koła warszawskiego IFR

Podczas majowego (9.05) spotkania Warszawskiego Koła IFR prezentowane były dwa tematy, podobne w swoim zakresie. Na spotkaniu było 17 osób (na listę wpisało się 14).

Waldemar Ługowski, "Alfatronik" zaprezentował sprzęt detektywistyczny, do podsłuchu i podglądu oraz (znacznie droższy) sprzęt do wykrywania takich urządzeń. Było również o aplikacjach do smartfonów i tabletów śledzących nasze poczynania na co dzień.

W drugiej części Jan Maciej Piotrowski, "e-Semafor", wspólnie z Waldemarem Ługowskim zajęli się tematyką SEO/SEM - czyli na temat marketingu w wyszukiwarkach, funkcjonowaniu naszych firm w internecie. Temat bardzo rozległy i dość trudny, bo mówiący o skomplikowanych narzędziach informatycznych, takich jak:

NARZĘDZIA DO AUDYTU OPTYMALIZACJI STRONY:

NARZĘDZIE DO OCENY PRĘDKOŚCI ŁADOWANIA SIĘ STRONY:

NARZĘDZIE DO TESTOWANIA DANYCH STRUKTURALNYCH:

NARZĘDZIE DO TESTU WERSJI MOBILNEJ:

NARZĘDZIE DO WALIDACJI POPRAWNOŚCI KODU

HOSTING STRONY:

WIZYTÓWKA MIEJSCA:

GOOGLE ANALYTICS I GOOGLE SEARCH CONSOLE:

SEMSTORM I SENUTO - MONITORING ORAZ DOBÓR SŁÓW I FRAZ KLUCZOWYCH:

Oba narzędzia korzystają z ogromnych zasobów własnych fraz kluczowych w języku polskim i są podstawowymi narzędziami obokhttps://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner do optymalnego ich doboru (sprawy kluczowej dla skuteczności działań SEO/SEM).

Waldek wyszedł z bardzo dobrym pomysłem wspólnego ich wykupu dla zainteresowanych członków IFR, w celu optymalizacji kosztów 
(SEMSTORM I SENUTO są narzędziami komercyjnymi ).

Można powiedzieć, że wszystkie te narzędzia weryfikują czynniki mające wpływ na ocenę strony w wyszukiwarce GOOGLE.

Podsumował

Mikołaj Rek